Dyfuzor aromaterapeutyczny: alternatywny sposób

Aromaterapia stała się dobrze znaną alternatywą leczenia przewlekłych schorzeń. Aromaterapia zasadniczo polega na wdychaniu aromatu olejków ekstrahowanych z roślin w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia. Dyfuzor do aromaterapii to rodzaj urządzenia, które pozwala zapachom rozpuścić się w powietrzu. Uwalnia pachnącą mgiełkę do Twojej przestrzeni życiowej. Istnieje szereg dyfuzorów, które różnią się pod względem złożoności technologicznej.

Jednym z najprostszych sposobów na udekorowanie pokoju zapachem tego olejku do aromaterapii jest dodanie kilku kropel do chusteczki lub wacika i umieszczenie chusteczki lub wacika na środku pokoju. Zapach powoli rozproszy się w powietrzu i pokryje całe pomieszczenie. Chusteczka lub wacik dyfuzor do olejków eterycznych jest szczególnie przydatny w niewielkich pomieszczeniach takich jak szafy, pojazdy czy szafki. Zaledwie kilka kropli olejku eterycznego, takiego jak balsam lub grejpfrut, może ładnie pachnieć cały samochód. Chociaż ten podstawowy rodzaj dyfuzora do aromaterapii działa doskonale, istnieją na rynku urządzenia elektroniczne, które wykonują tę samą pracę. Olejki zapachowe lub olejki eteryczne są mieszane z różnymi naturalnymi materiałami, a następnie mieszane z kąpielami.

Dyfuzor do aromaterapii może być używany z czystymi olejkami eterycznymi lub olejkami zapachowymi. Jednak tylko olejki eteryczne mogą pomóc terapeutycznie. Olejki zapachowe nie mają tych samych właściwości terapeutycznych, co olejki eteryczne. Ponadto olejki zapachowe są wytwarzane syntetycznie i u niektórych osób mogą wywoływać reakcję alergiczną. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy dodać kilka kropli określonego olejku eterycznego do dyfuzora, który działa na różne sposoby, dlatego przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją użytkowania. Zwykle może zawierać jeden lub więcej wysoko destylowanych i czystych olejków eterycznych.

Istnieje ponad 500 rodzajów olejków stosowanych w tradycyjnej medycynie alternatywnej. Rumianek, pomarańcza, lawenda, bazylia, cytryna i cyprys to tylko niektóre z nich. Ponadto na rynku dostępne są różne rodzaje dyfuzorów. Może być używany jako nawilżacz, atomizer lub oczyszczacz powietrza. Ta pachnąca mgiełka zapewnia wiele korzyści, takich jak łagodzenie stresu i bezsenności, relaksacja i oczyszczanie powietrza poprzez zabijanie bakterii i zanieczyszczeń. Dyfuzor do aromaterapii ogrzewany świecą to tradycyjny rodzaj dyfuzora, w którym kilka kropli olejku eterycznego z wodą dodaje się do ceramicznej tacy na górze dyfuzora, a pod tacą umieszcza się świecę, aby podgrzać olejki eteryczne i uwolnić terapeutyczny zapach w powietrzu. Tego typu dyfuzora nie należy pozostawiać bez nadzoru.

Świeca tea light zwykle wystarcza do użycia w dyfuzorze świecowym. Dyfuzor elektryczny jest uważany za najbezpieczniejszy rodzaj dyfuzora, który zwykle ma szklany pojemnik do dodawania olejków eterycznych. Wypycha jednocześnie cząsteczki olejków eterycznych o różnej wielkości i z czasem stał się bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Niektóre typy dyfuzorów elektrycznych mają teraz technologię sterylizacji jonami srebra, która zwiększa odporność na pleśń, korozję, dezodoryzację i sterylizację. Być może jeden z najcenniejszych sposobów wykorzystania dyfuzora do aromaterapii w warunkach klinicznych, takich jak sala szpitalna lub sala terapeutyczna. Niezbędną mieszankę można dostosować do indywidualnych potrzeb terapeutycznych pacjenta.

Jednak przed użyciem dyfuzora do aromaterapii należy skonsultować się z każdym pacjentem, ponieważ niektórym zapach może się nie spodobać. Ponadto mogą być brane pod uwagę względy etyczne i powód, dla którego wiele szpitali i gabinetów terapeutycznych w Stanach Zjednoczonych nie stosuje rutynowo tej praktyki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.